.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI ve TAŞINMA YARDIMI BAŞVURU EVRAKLARI İLE DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYINIZ.

KİRA YARDIMI ve TAŞINMA YARDIMI başvuruları; T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Altyapı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü' ne  hak sahiplerince yukarıda verilen linkteki evraklar ile yapılmaktadır. KİRA ve TAŞINMA YARDIMI İÇİN merak ettiğiniz tüm sorular için Türkiye’ nin her yerinden BAKANLIK Telefonu ALO 181‘ i arayabilirsiniz.

Kentsel dönüşüm kapsamında; Mülk sahipleri Kentsel Dönüşüm Kira Yardımından yararlanma hakları vardır. Bu yardımdan yararlanabilmeniz için Mevcut binanıza Bakanlık Yetkili Kuruluşu TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM’ den Deprem Risk Raporu almanız yeterlidir. Hazırlanan rapor TEKTAŞ tarafından BAKANLIK tan onayı ile binanızdaki tüm mülk sahipleri geri ödemesiz Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı alabilirler. 1 yıl riskli binada kiracı olduklarını belgeleyen Kiracılar 1360 TL geri ödemesiz Taşınma Yardımı ile başka bir yerden ev satın almak için Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilirler.
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI NASIL ALABİLİRİM?
 
Binanız için TEKTAŞ tarafından hazırlanmış Deprem Risk Raporunuz Bakanlıktan onaylandıktan sonra binadaki tüm kat malikleri Kentsel Dönüşüm Kira Yardımından, Kiracılar ise Taşınma Yardımından yararlanabilirler. Kentsel Dönüşüm Kira yardımı ve Taşınma Yardımı için TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ ne başvuruda bulunmanız yeterlidir. Başvuru dilekçelerini Örnek Dilekçelerde bulabilirsiniz.

NE KADAR KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI ALABİLİRİM?

Kanuna göre Kentsel dönüşüm kapsamına girmiş bina mülk sahipleri her bağımsız bölüm için 18 ay boyunca aylık 680 TL toplamda : 12.240 TL Kentsel Dönüşüm Kira yardımı alabilirler. Kira Yardımı geri ödemesizdir. 1 yıl riskli binada kiracı olduklarını belgeleyen Kiracılar 1.360 TL geri ödemesiz Taşınma Yardımı ile başka bir yerden ev satın almak isterlerse 100.000  TL kentsel dönüşüm kredisi kullanabilirler.

KİMLER KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMINI ALABİLİR?
6306 sayılı kentsel dönüşüm kanunu kapsamına girmiş binalardaki Tüm Kat Malikleri kentsel dönüşüm kira yardımı alabilirler. 

Kentsel Dönüşüm El Kitabı

KENTSEL DÖNÜŞÜM EL KİTABI

Kentsel Dönüşüm hakkında merak ettiğiniz herşey bu kitabın içinde.

www.kentseldonusumelkitabi.com

Kentsel Dönüşüm Eğitimi

KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANINDAN EĞİTİM

Sektör lideri Tektaş Kentsel Dönüşüm'ün tecrübeli uzmanları ile sektörün önemli bir ihtiycı olan "Kentsel Dönüşüm Eğitimi"ni veriyor.

Müracaat Formu İçin Tıklayınız

İçerik Gösterim Sayısı
394917

E-Broşür

 İstanbul Kentsel Dönüşüm Derneği'nin bilgilendirme broşürünü bu linkten inceleyebilirsiniz.

 

         
                     
Google+