Google+ Kentsel Dönüşüm Kredisi | Tektaş Kentsel Dönüşüm

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ  İÇİN TIKLAYINIZ.
Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında eski, ekonomik ömrünü tamamlamış, depreme dayanıksız binalarınızı Kentsel Dönüşüm Kredisinden yararlanarak yeniden inşaa ettirebilirsiniz.Kentsel dönüşüme girmiş Binanız Kat Karşılığına uygun ise Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanarak ev de satın alabilirsiniz. Riskli binadaki Kiracılar da Kentsel Dönüşüm Kredisinden yararlanarak Ev satın alabilirler. Binanızın Kentsel dönüşüme girmesini istiyorsanız Bakanlık Yetkili Kuruluşu TEKTAŞ KENTSELDÖNÜŞÜM’ e başvurmanız yeterlidir. TEKTAŞ binanız için Deprem Risk Raporunu hazırlar; binanız riskli ise raporunuz bakanlık onayı ile binanız kentsel dönüşüm kapsamına girmiş olur ve Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilirsiniz.  
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİNİ NASIL ALIRIM?
Bakanlık Lisanslı KURULUŞU TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM’ ün hazırladığı Deprem Risk Raporu Bakanlık tarafından onaylandıktan sonra Binanızın Yeniden İnşaatı / Takviye Güçlendirmesi yada Ev satın almak içinTEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM anlaşmalı BANKALAR’ ından en uygun en hızlı Kentsel Dönüşüm Kredisi alabilirsiniz. 
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİNİ HANGİ BANKALAR VERİYOR?
Kentsel dönüşüm kredisini TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile anlaşma sağlamış Bankalar vermektedir. Hemen her Bankanın Bakanlık ile anlaşması mevcuttur. TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM; anlaşmalı BANKALARINDAN kentsel dönüşüm kredinizi en uygun koşullarda ve en hızlı şekilde çıkarmaktadır. Kentsel dönüşüm kredisi için TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM’ e başvuruda bulunmanız yeterlidir. 
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİ ORANLARI VE VADESİ NEDİR?
Kentsel Dönüşüm KREDİSİ; Devlet Teşviki ileMORTGAGE KREDİSİNDEN de daha uygun bir kredidir. 
Genel Olarak Kentsel Dönüşüm Kredisi:
Faiz Oranı  - Güncel MORTGAGE Aylık Faiz Oranından 0.35 çıkararak bulabilirsiniz.
Örnek: Şuanki Mortgage aylık faizi oranı % 0.95 olsun
Buna göre Kentsel Dönüşüm Kredi Faiz Oranı : 0.95 – 0.35 = % 0.60 olur.      
Kentsel Dönüşüm Kredi Vadesi ise Konutlar için  24 Ay – 120 Ay   İşyerleri için  24 Ay – 84 Ay dır.
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI NASIL ALIRIM?
Kentsel Dönüşüme girmiş binadaki mülk sahipleri Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı için TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ ne başvuruda bulunarak Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı alabilir. Aynı binada 1 yıldır Kiracı olan vatandaşlarda TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ ne başvuruda bulunarak Taşınma Yardımı alabilirler. 
Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı ile Taşınma Yardımı Geri Ödemesizdir.
KİRA YARDIMI BAŞVURU EVRAKLARI ve ÖRNEK DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ… 
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMINI KİMLER ALABİLİR? 
Kentsel Dönüşüme girmiş binadaki mülk sahipleri Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı alabilirler. Kira Yardımları her bağımsız bölüm için 18 ay boyunca her ay 680 TL  Toplamda: 12.240 TL dir. Kira Yardımı geri ödemesizdir.
Mülk sahipleri Kentsel Dönüşüm Kredisi ile Kentsel Dönüşüm Kira Yardımından SADECE 1 TANESİNİ KULLANABİLİRLER.
Aynı binada 1 yıldır Kiracı olan vatandaşlarda geri ödemesiz 1.360 TL Taşınma Yardımı kullanabilirler. Kiracılar hem Taşınma Yardımı hem de ev almak için Kentsel Dönüşüm Kredisini kullanabilirler. 
 
NE KADAR KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ KULLANABİLİRİM?
Kentsel dönüşüme girmiş binadaki mülk sahipleri mevcut her Bağımsız bölüm için en fazla 100.000 TL kentsel dönüşüm kredisi kullanabilirler.
1 Hak sahibi enfazla 5 bağımsız bölümü için 500.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilir. 
Bayındırlık Birim fiyatlarına göre 10 daireli, her biri 100 mdaireden oluşan toplamda 1.000 m2 inşaat alanlı orta düzeyde inşaat kalitesinde, depreme güvenli inşaa edilmiş bir binanın Yaklaşık Maliyeti aşağıdaki gibidir.
Yeni Bina Maliyeti = 1.000 m2 x 650 TL = 650.000 TL  ( Bu Maliyet Yapıda Kullanılan Malzemeye göre artış gösterebilir.) 
Eski binadaki mevcut 10 daire için ise en fazla 10 x 100.000 = 1.000.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanılabilir. 
Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar;
1 Dairenin m2 ne kadar büyük olursa olsun en fazla 100.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilir. 200 m2 daireniz için  de en fazla 100.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilirsiniz.
1 Hak sahibi en fazla 5 bağımsız bölüm için 500.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilir.  Yani 1 Binada herbiri 100 m2 olan 10 daire sahibi iseniz en fazla 500.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilirsiniz.
100.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisinin yeterli olmadığı durumlarda mülkünüzün durumuna göre BANKALAR güncel faiz oranlarından ek kredi kullandırabilmektedirler.
 
NE KADAR KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ KULLANABİLİRİM?

Kentsel dönüşüm Kredisi için UZMAN TV'de yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz. Videoyu izlemek için linke tıklayabilirsiniz.
  • Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Gelir, Harcama, Kredi ve Kaynak Aktarımı Yönetmeliği - 13.09.2012 / Sayı: 28410 İNDİR

 

 TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM'ÜN HİZMET VERDİĞİ ŞEHİRLER; 

İstanbul Kentsel Dönüşüm Ofisi: Gayrettepe Mh. Necati Alburuz Sk. No: 18/3 34349 Beşiktaş, İstanbul 

İzmir Kentsel Dönüşüm Ofisi: Mansuroğlu Mah. 288/1 Sok. No:8/7 Bakırcıoğlu Apt. 35580 Bayraklı, İzmir  

     
 
Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 
Copyright © 2012 YASAL UYARI
Websitemezdeki bilgi, grafik ve fotoğraflarlar tescillidir ve kesinlikle izinsiz kullanılamaz. İzinsiz kullananlar telif haklarını ihlal etmiş sayılıp haklarında yasal işlemlere başvurulacaktır.

 

web tasarım  bydirector.com

Google+