Bina Deprem Kimlik Belgesi

Bina Deprem Kimlik Belgesi

Evinize işyerinize binanıza Deprem Kimlik Belgesi alarak gayrimenkulünüzün Depreme Karşı Güvenli olduğunu Uzmanlarımızın yapacağı teknik çalışmalar neticesinde belgelendirin. Bu belgesi ile gayrimenkul alım satımlarında, resmi kurumlara, özel kuruluşlara, bankalara ve diğer tüm ilgililere evini<in, işyerinizin, binanızın Depreme Karşı Güvenli olduğunu kolayca belgelendirin.

Uzmanlarımızın ev, işyeri ve binanızda yapacağı teknik çalışmalar sonucunda binanızın SON Deprem Yönetmeliğine göre UYGUN olduğunu gösterir Bina Deprem Kimlik Belgesi düzenlenerek size teslimi yapılır. Binada yapılan incelemeler binanın büyüklüğüne göre yarım gün ila bir (1) iş günü sürebilir. Tüm tespit çalışmalarının sonuçlarına göre de 1 hafta içinde Bina Deprem Kimlik Belgesi düzenlenerek tarafınıza teslim edilir. Bu süreçte hazırlanan belge; başvuruda bulunan haksahibinin izni ve bilgisi olmadan Şirketimizce Hiçbir resmi, gayri resmi hiçbir kurum, kuruluş veya kişi ile paylaşılmaz. Bina Deprem Kimlik Belgesi ve gayrimenkülünüze ait tüm bilgiler Arşivimizde saklanır.

Ek Hizmetlerimiz:

  1. Ev, işyerinde yapmayı planladığınız tadilatın; binanın deprem güvenliğine etkisi uzmanlarımızca incelenir ve binanın deprem güvenliği ile ilgili Teknik Rapor hazırlanıp tarafınıza sunulur.
  2. Gayrimenkul Alım, Satımında, Kiralamada ilgililere Binanın Deprem Güvenliği hakkında bilgilendirme yapılır.
  3. Deprem Yönetmeliği ve ilgili kanunlarda meydana gelecek değişikliklerde Bina Deprem Kimlik Belgeniz güncellenir.
  4. Talebiniz ile Tüm Resmi Kurum, Kuruluşlara Binanızın Deprem Güvenliği ile ilgili sizin adınıza gerekli bilgilendirme yapılır.
  5. Binanız ile ilgili Kentsel Dönüşüm, Bina Güçlendirme vs durumlarda tüm süreç sizin adınıza takip edilir.
  6. Gayrimenkulünüz için Kentsel Dönüşüm, İmar Barışı, Deprem Testi, Deprem Raporu, Bina Güçlendirme, Gayrimenkulü ilgilendiren konularda Teknik ve Hukuki Danışmanlık verilir.