Kentsel Dönüşüm Bina Ortak Karar Protokolü Hizmetleri

Eviniz, İşyeriniz için hazırlanmış Deprem Risk Raporunun Bakanlıkça onayı ile Binanız Kentsel Dönüşüm kapsamına girmiş; kanunen 60 gün içerisinde Hak Sahipleri binadaki hisse oranlarına göre 2/3 Çoğunlukla Bina Ortak Karar Protokollerini hazırlatıp ilgili İdareye sunmaları gerekmektedir.

Bina Ortak Karar Protokolünde Yeni Binanızın nasıl yapılacağı, Kim tarafından yapılacağı, binadaki yeni dağılımın nasıl olacağı, eğer binanıza güçlendirme yaptıracaksanız (4/5 çoğunluk gereklidir) kime yaptırılacağı gibi kararların alıp ilgili İDAREYE sunulması gerekmektedir. Bina ortak karar protokolü bu konunun uzmanları tarafından hazırlanmadığı takdirde ileride açılacak bir davada herşey başa dönebilir ve hak sahipleri için ciddi hukuki sıkıntılar oluşabilir.

Bina Hak Sahiplerinin en az 2/3 çoğunluğu ile hazırlanan BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜ’ ne imza atmayan, anlaşmak istemeyen 1/3 azınlık hak sahiplerinin hisseleri; bakanlıkta bina hak sahiplerine açık arttırma ile satışı yada bakanlıkça kamulaştırması yapılmaktadır. 

Kentsel dönüşüm kapsamına girmiş veya girmesi planlanan binanız için kanun kapsamında yapılan işlemlerin, alınmış kararların denetlenmesi; var ise binanız için hazırlanmış Deprem Risk Raporunun kontrol edilmesi, konu hakkında detaylı bir çalışma hazırlanması için Tektaş Kentsel Dönüşüm olarak Siz Hak Sahiplerine Hizmet veriyoruz.     

TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜ’ nün hazırlanması, anlaşmak istemeyen 1/3 azınlık hisselerini bakanlıkta satışı veya kamulaştırması konusunda Bina, Site Yönetimleri ile Hak Sahiplerine hizmet vermektedir.


Kentsel dönüşümde bina ortak karar protokolü nedir? Kentsel dönüşüm kapsamında binada 3de2 çoğunluk hangi kararları alabilir? Kentsel dönüşümde bina ortak karar protokolünde neler belirtilmelidir Binamız için müteahhit seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Deprem Risk Raporu
Son Depremler
Deprem Dayaniklilik Raporu
Deprem Testi Ve Deprem Raporu
Tektas Hizmet Basvuru Formu
Bina Guclendirme Hizmetleri
Kentsel Donusum Ve Muteahhitlik
Kentsel Donusum Alanlari
Kentsel Donusum Kredisi
Bina Ortak Karar Protokolu
Teknik Musavirlik Hizmetleri
Proje Cizim Hizmetleri
Kentsel Donusum Basvuru Evraklari Ile Dilekceler
Kentsel Donusum Danismanlik Hizmetleri
Kentsel Donusum Kanunu

İletişim Bilgilerimiz

İstanbul Kentsel Dönüşüm Ofisi
Gayrettepe Mh. Necati Alburuz Sk.
No: 18/3 34349 Beşiktaş, İstanbul
info@tektaskentseldonusum.com

22 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Kentsel Dönüşüm El Kitabı

Kentsel Dönüşüm El Kitabını
e-katalog formatında inceleyebilirsiniz

Kentsel Dönüşüm Broşürü

Tektaş Kentsel Dönüşüm Broşürünü
e-katalog formatında inceleyebilirsiniz

Sosyal Paylaşım Sayfalarımız

© 2017 Tektaş Kentsel Dönüşüm. Tüm Hakları Saklıdır.