Tektaş Kentsel Dönüşüm
Tektaş Kentsel Dönüşüm Kurumsal

Kentsel Dönüşüm Bina Ortak Karar Protokolü Hizmetleri

Eviniz, İşyeriniz için hazırlanmış Deprem Risk Raporunun Bakanlıkça onayı ile Binanız Kentsel Dönüşüm kapsamına girmiş; kanunen 60 gün içerisinde Hak Sahipleri binadaki hisse oranlarına göre 2/3 Çoğunlukla Bina Ortak Karar Protokollerini hazırlatıp ilgili İdareye sunmaları gerekmektedir.

Bina Ortak Karar Protokolünde Yeni Binanızın nasıl yapılacağı, Kim tarafından yapılacağı, binadaki yeni dağılımın nasıl olacağı, eğer binanıza güçlendirme yaptıracaksanız (4/5 çoğunluk gereklidir) kime yaptırılacağı gibi kararların alıp ilgili İDAREYE sunulması gerekmektedir. Bina ortak karar protokolü bu konunun uzmanları tarafından hazırlanmadığı takdirde ileride açılacak bir davada herşey başa dönebilir ve hak sahipleri için ciddi hukuki sıkıntılar oluşabilir.

BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜ BİLGİLENDİRME VİDEOLARI

Kentsel dönüşümde bina ortak karar protokolü nedir

Kentsel dönüşüm kapsamında binada 3de2 çoğunluk hangi kararları alabilir


Bina Hak Sahiplerinin en az 2/3 çoğunluğu ile hazırlanan BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜ’ ne imza atmayan, anlaşmak istemeyen 1/3 azınlık hak sahiplerinin hisseleri; bakanlıkta bina hak sahiplerine açık arttırma ile satışı yada bakanlıkça kamulaştırması yapılmaktadır. 

 

Kentsel dönüşüm kapsamına girmiş veya girmesi planlanan binanız için kanun kapsamında yapılan işlemlerin, alınmış kararların denetlenmesi; var ise binanız için hazırlanmış Deprem Risk Raporunun kontrol edilmesi, konu hakkında detaylı bir çalışma hazırlanması için Tektaş Kentsel Dönüşüm olarak Siz Hak Sahiplerine Hizmet veriyoruz.     

TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜ’ nün hazırlanması, anlaşmak istemeyen 1/3 azınlık hisselerini bakanlıkta satışı veya kamulaştırması konusunda Bina, Site Yönetimleri ile Hak Sahiplerine hizmet vermektedir.

 

Tektaş Kentsel Dönüşüm ve İmar Affı Hizmetlerimiz

Tektaş Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Videoları

İletişim Bilgilerimiz

İstanbul Kentsel Dönüşüm Ofisi

Gayrettepe Mh. Necati Alburuz Sk. No: 18/3 34349 Beşiktaş, İstanbul info@tektaskentseldonusum.com


4449835
Kentsel Dönüşüm El Kitabı

Kentsel Dönüşüm El Kitabını e-katalog formatında inceleyebilirsiniz

Tektas kentseldonusumelkitabi
Kentsel Dönüşüm El Kitabı
Kentsel Dönüşüm Broşürü

Tektaş Kentsel Dönüşüm Broşürünü e-katalog formatında inceleyebilirsiniz

Tektaş Kentsel Dönüşüm Hizmetleri
Kentsel Dönüşüm Broşürü
Sosyal Paylaşım Sayfalarımız


Tektaş Mühendislik
Tektaş group
Tektaş Kentsel Dönüşüm
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
alo 181