Tektaş Kentsel Dönüşüm

Tektaş İmar Barışı Hizmetleri ve İmar Barışı Başvurusu

İmar Barışından yararlanmak isteyen hak sahipleri; projesiz, iskansız, kaçak, ruhsatsız, imara aykırı ev, işyeri ve binaları için TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM’ e başvuruda bulunmaları yeterlidir. Uzmanlarımızın İmar Barışı talebinde bulunduğunuz gayrimenkulünüz için tüm çalışmaları titizlikle yapıp; İmar Barışı Dosyanızı hazırlayarak binanız için Yapı Kayıt Belgesi oluşturup ilgili idareye teslimi yapar. TEKTAŞ tarafından hesaplanan Yapı Kayıt Belgesi Bedeli ‘nin ilgili idareye ödenmesi ile İmar Barışı Dosyanız onaylanır ve İmar Barışından yararlanmış olursunuz.  

TEKTAŞ İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRME VİDEOLARI

Tektaş kentsel dönüşüm ve imar affı hizmetleri

Hazine ve belediye arazisi üzerindeki binalar imar barışından nasıl yararlanır?

İmar barışı nedir?

İmar barışına hangi binalar girer? Kimler imar barışından yararlanır?

İmar Barışı Başvurusu

Aşağıdaki İmar Barışı başvuru dilekçesini doldurup tarafımıza iletmeniz, hizmet talep formunu doldurmanız veya bizi aramanız yeterlidir Uzmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

İmar Barışı Başvuru Dilekçesi İNDİRİN

 

İmar Barışından yararlanmak isteyen ancak binaları Belediye ve Hazine arazileri üzerindeki olan hak sahipleri TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM ile anlaşma sağlayıp TEKTAŞ’ a başvuruda bulunmaları halinde hak sahiplerinin kaçak, ruhsatsız, projesiz gayrimenkullerinin İmar Barışı kapsamına girmesini sağlıyor sonrasında bu binaların bulunduğu Belediye ve Hazine arazilerinin satışını sağlıyoruz. Ayrıca hak sahipleri ile yapmış olduğumuz anlaşma ve hak sahiplerinin talebi gereği TEKTAŞ KENTSEL DÖNŞÜM olarak mevcut eski, depreme dayanıksız binanızı Kentsel Dönüşüme sokup imara uygun, depreme dayanıklı, iskanlı, yeni bina inşaatını yapıp hak sahiplerine ev ve işyerlerinin tapularını veriyoruz.     

18.05.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 7143 sayılı İmar Barışı Kanunundan 31.12.2017 tarihinden önce yapılmış kaçak, projeye ve imara aykırı, ruhsatsız, projesiz ev, işyeri, binalar yararlanabilmektedir. Binanızın iskanı olmasına rağmen sonradan yapılan ilaveler için de İmar Barışı Kanunu kapsamına başvuruda bulup yapı Kayıt Belgesi alıp İmar Barışından yararlanabilirsiniz. İmar Barışının TEK İSTİSNASI İstanbul Tarihi Yarımadası, İstanbul Boğaz Öngörünüm Alanı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı içinde bulunan binalar İmar Barışı Kanunu kapsamına girmediğinden bu alanlar içindeki hak sahipleri İmar Barışından yararlanamayacaklardır.

Türkiye’ de 25 milyon bağımsız bölümün yaklaşık 15 milyon’ u iskansız, imara ve projeye aykırı, projesiz, ruhsatsız olup; Vatandaş ve Devlet arasında yıllardır süre gelen mülkiyet ve hukuk sorunları İmar Barışı ile kalıcı çözüme kavuşacaktır. Kaçak, ruhsatsız, iskansız ev, işyeri ve binalar için İmar Affından yararlanan hak sahipleri hakkında açılmış tüm davalar ortadan kalkacak, para cezaları iptal edilecek; resmi olarak alt yapı, belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanılacak.  Ayrıca İmar Barışı kapsamına giren binalar gerekli koşulları sağlamaları halinde Kat İrtifakı kurabilecekler böylece hak sahipleri gayrimenkulleri için konut ve ticari kredi kullanabilecekler.

Evinizin, İşyerinizin, Binanızın İmar Barışı için TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM olarak tüm süreçte Teknik Personelimiz ile Sizin Yanınızdayız.

  

Hakan ÇATALKAYA

Kentsel Dönüşüm ve İmar Barışı Uzmanı

TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM


4449835

Tektaş Kentsel Dönüşüm ve İmar Affı Hizmetlerimiz

Tektaş Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Videoları

İletişim Bilgilerimiz

İstanbul Kentsel Dönüşüm Ofisi

Gayrettepe Mh. Necati Alburuz Sk. No: 18/3 34349 Beşiktaş, İstanbul info@tektaskentseldonusum.com


4449835
Kentsel Dönüşüm El Kitabı

Kentsel Dönüşüm El Kitabını e-katalog formatında inceleyebilirsiniz

Tektas kentseldonusumelkitabi
Kentsel Dönüşüm El Kitabı
Kentsel Dönüşüm Broşürü

Tektaş Kentsel Dönüşüm Broşürünü e-katalog formatında inceleyebilirsiniz

Tektaş Kentsel Dönüşüm Hizmetleri
Kentsel Dönüşüm Broşürü
Sosyal Paylaşım Sayfalarımız


Tektaş Mühendislik
Tektaş group
Tektaş Kentsel Dönüşüm
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
alo 181