Tektaş Kentsel Dönüşüm

Tektaş İmar Barışı Hizmetleri ve İmar Barışı Başvurusu

İmar Barışından yararlanmak isteyen hak sahipleri; projesiz, iskansız, kaçak, ruhsatsız, imara aykırı ev, işyeri ve binaları için TEKTAŞ İMAR BARIŞI'na başvuruda bulunmaları yeterlidir. Uzmanlarımızın İmar Barışı talebinde bulunduğunuz gayrimenkulünüz için tüm çalışmaları titizlikle yapıp; İmar Barışı Dosyanızı hazırlayarak binanız için Yapı Kayıt Belgesi oluşturup ilgili idareye teslimi yapar. TEKTAŞ tarafından hesaplanan Yapı Kayıt Belgesi Bedeli ‘nin ilgili idareye ödenmesi ile İmar Barışı Dosyanız onaylanır ve İmar Barışından yararlanmış olursunuz.  

 


Belediye ve Hazine Arazileri üzerindeki binaların İmar Barışından yararlanmaları için hak sahiplerinin TEKTAŞ İMAR BARIŞI’ na başvuruda bulunmaları ile uzman ekibimiz Belediye ve Hazine Arazileri üzerindeki binalarınızda gerekli tüm teknik çalışmaları yaparak; İmar Barışı için Bakanlığa gerekli başvuruda bulunup Binalarınızın İmar barışı kapsamına girmesini sağlar. 2nci Aşamada Uzmanlarımız İmar Barışından yararlanmış binalarınızın üzerinde bulunduğu Belediye veya Hazineye ait arsaların size satışını sağlar. Hak sahiplerinin talebi ile TEKTAŞ eski depreme dayanıksız binanızı kentsel dönüşüm kapsamında mevcut imara uygun, depreme dayanıklı, iskanlı olarak yeni bina inşaatını yapıp hak sahiplerine iskanlı tapularını veriyoruz. Tüm bu süreçte TEKTAŞ İMAR BARIŞI SİZİNLE.

TEKTAŞ İMAR BARIŞI olarak Uzman Kadromuz ile Kooperatiflerin TÜM İmar, Ruhsat ve Tapu Problemlerini çözüme kavuşturup; kooperatifin iskan tapularını çıkarıp; hak sahiplerinin talebi ile Kooperatifi Fesh ederek Bina Yönetimine geçmelerini sağlıyoruz. Böylece hak sahipleri iskanlı ev ve işyerlerine kavuşup; değerinde ve kredili alım satım imkanına kavuşmuş olurlar.

 

TEKTAŞ İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRME VİDEOLARI

Tektaş kentsel dönüşüm ve imar affı hizmetleri

Hazine ve belediye arazisi üzerindeki binalar imar barışından nasıl yararlanır?

İmar barışı nedir?

Tektaş İmar Barışı Uzmanı Hakan ÇATALKAYA Bloomberg İmar Barışı Programı

Tektaş İmar Barışı Hizmetleri

TEKTAŞ İmar Barışı olarak Uzman ve Deneyimli kadromuz ile aşağıdaki tüm hizmetleri size vermekteyiz.

.İSTANBUL Merkez olmak üzere Tüm Marmara Bölgesinde; Uzman Ekibimiz ile Eviniz, İşyeriniz, Binalarınız için İMAR BARIŞI Hizmeti veriyoruz.

.Bizi Arayın Uzman Ekibimizi hemen size gönderelim. Eviniz, işyeriniz, binanız için İmar Barışı başvurunuzu alalım; binanızda gerekli tüm ölçümleri yapıp; Sizi En Kısa Zamanda İmar Barışından yararlandıralım. 444 9 835 / 0530 115 39 80

.Arsa Tapulu, Kat İrtifaklı, İskansız; Evinizin, İşyerinizin, Binanızın İSKANLI TAPULARINI (Kat Mülkiyetini) çıkarıyoruz.

.Eviniz, İşyeriniz, Binanız için T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Onaylı Yapı Kayıt Belgesini Çıkarıp Sizi İmar Barışından Yararlandırıyoruz.

.Eviniz, İşyeriniz, Binanızda; Projesine, İmarına Aykırı Durumları İmar Barışı ile RESMİLEŞTİRİYORUZ.

.TÜM İMAR BARIŞI Hizmetleri için Tek Adresiniz TEKTAŞ İmar Affı.

.İmar Affından Yararlanacak Binanız İçin Deprem Dayanıklılık Raporu hazırlıyoruz. Binanız Depreme Dayanıklı Değil ise Devlet Teşvikli Güçlendirme Kredisi ile Binanızın Depreme Karşı Güçlendirmesini Yapıyoruz. İmar Barışı ile Binanıza İskanlı alıp; Depreme Karşı da Güvenli hale getiriyoruz.

.İmar Barışı Hakkında En Çok Merak Ettiğiniz Soruların Cevaplarını Sizin için hazırladığımız İmar Barışı bilgi videolarında bulacaksınız. İmar Barışı Bilgi Videolarını Ücretsiz olarak web sayfamız izleyebilirsiniz.

 

 

.KOOPERATİF’ inizin İmar ve Ruhsat Problemlerini Çözüyor, İskanlı Tapularını Çıkarıyoruz. Talep Etmeniz Halinde Kooperatifinizi FES Edip Apartman Yönetimine Geçmenizi Sağlıyoruz.

 

 

.HAZİNE veya BELEDİYE Arazileri üzerindeki Binalarınızı İmar Barışından yararlandırıp; Tektaş İmar Barışı Uzmanlığı ile bu Arsaların Size Satışını Sağlıyoruz.

.YIKIM KARARI Çıkmış, Resmi Tutanak Hazırlanmış Eviniz, İşyeriniz, Binanızın YIKIM KARARINI İptal Ediyoruz.

.Eviniz, İşyeriniz, Binanız için açılmış DAVALARIN İptalini Sağlıyoruz.

.Eviniz, İşyeriniz, Binanız için Belediye ve Devlet tarafından verilmiş İdari PARA CEZALARI’ nın İptalini Sağlıyoruz.

.Yurtdışındaki Hak Sahiplerinin; Türkiye’ ye Gelmesine Gerek Kalmadan Ev, İşyeri, Binalarını İmar Barışından Yararlandırıyoruz.

.TEKTAŞ İmar Barışı Uzmanlığı ile Eviniz, İşyeriniz, Binanız için İmar Barışından Yararlanıp; Çocuklarınıza Tüm Ruhsat, İmar ve Hukuksal Problemleri Çözülmüş Daha Değerli Mülkler Bırakın.

İmar Barışı Başvurusu

Aşağıdaki İmar Barışı başvuru dilekçesini doldurup tarafımıza iletmeniz, doldurmanız veya bizi aramanız yeterlidir Uzmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

İmar Barışı Başvuru Dilekçesi İNDİRİN

İmar Barışından yararlanmak isteyen ancak binaları Belediye ve Hazine arazileri üzerindeki olan hak sahipleri TEKTAŞ İMAR BARIŞI ile anlaşma sağlayıp TEKTAŞ’ a başvuruda bulunmaları halinde hak sahiplerinin kaçak, ruhsatsız, projesiz gayrimenkullerinin İmar Barışı kapsamına girmesini sağlıyor sonrasında bu binaların bulunduğu Belediye ve Hazine arazilerinin satışını sağlıyoruz. Ayrıca hak sahipleri ile yapmış olduğumuz anlaşma ve hak sahiplerinin talebi gereği TEKTAŞ İMAR BARIŞI olarak mevcut eski, depreme dayanıksız binanızı Kentsel Dönüşüme sokup imara uygun, depreme dayanıklı, iskanlı, yeni bina inşaatını yapıp hak sahiplerine ev ve işyerlerinin tapularını veriyoruz.     

18.05.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 7143 sayılı İmar Barışı Kanunundan 31.12.2017 tarihinden önce yapılmış kaçak, projeye ve imara aykırı, ruhsatsız, projesiz ev, işyeri, binalar yararlanabilmektedir. Binanızın iskanı olmasına rağmen sonradan yapılan ilaveler için de İmar Barışı Kanunu kapsamına başvuruda bulup yapı Kayıt Belgesi alıp İmar Barışından yararlanabilirsiniz. İmar Barışının TEK İSTİSNASI İstanbul Tarihi Yarımadası, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı içinde bulunan binalar İmar Barışı Kanunu kapsamına girmediğinden bu alanlar içindeki hak sahipleri İmar Barışından yararlanamayacaklardır. İmar Barışı kanunda yapılan son düzenleme ile İstanbul Boğaziçi Kanunu Kapsamında olupta kanunda belirtilen alanlarda bulunan haksahipleri İmar Barışından YARARLANABİLİR.

Türkiye’ de 25 milyon bağımsız bölümün yaklaşık 15 milyon’ u iskansız, imara ve projeye aykırı, projesiz, ruhsatsız olup; Vatandaş ve Devlet arasında yıllardır süre gelen mülkiyet ve hukuk sorunları İmar Barışı ile kalıcı çözüme kavuşacaktır. Kaçak, ruhsatsız, iskansız ev, işyeri ve binalar için İmar Affından yararlanan hak sahipleri hakkında açılmış tüm davalar ortadan kalkacak, para cezaları iptal edilecek; resmi olarak alt yapı, belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanılacak.  Ayrıca İmar Barışı kapsamına giren binalar gerekli koşulları sağlamaları halinde Kat İrtifakı kurabilecekler böylece hak sahipleri gayrimenkulleri için konut ve ticari kredi kullanabilecekler.

Evinizin, İşyerinizin, Binanızın İmar Barışı için TEKTAŞ İMAR BARIŞI olarak tüm süreçte Teknik Personelimiz ile Sizin Yanınızdayız.

  

Hakan ÇATALKAYA

Kentsel Dönüşüm ve İmar Barışı Uzmanı

TEKTAŞ İMAR BARIŞI

Tektaş İmar Affı Uzmanı Hakan ÇATALKAYA Sektörel Bakış Programı

Boğaziçi İmar Affı Detaylı Harita

Tektaş İmar Affı Uzmanı Hakan ÇATALKAYA

Boğaziçi İmar Affı - HABERTÜRK

Tektaş Kentsel Dönüşüm ve İmar Barışı Hizmetlerimiz

Tektaş Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Videoları

İletişim Bilgilerimiz

İstanbul Kentsel Dönüşüm Ofisi

Gayrettepe Mh. Necati Alburuz Sk. No: 18/3 34349 Beşiktaş, İstanbul info@tektaskentseldonusum.com


4449835
Kentsel Dönüşüm El Kitabı

Kentsel Dönüşüm El Kitabını e-katalog formatında inceleyebilirsiniz

Tektas kentseldonusumelkitabi
Kentsel Dönüşüm El Kitabı
Kentsel Dönüşüm Broşürü

Tektaş Kentsel Dönüşüm Broşürünü e-katalog formatında inceleyebilirsiniz

Tektaş Kentsel Dönüşüm Hizmetleri
Kentsel Dönüşüm Broşürü
Sosyal Paylaşım Sayfalarımız


Tektaş Mühendislik
Tektaş group
Tektaş Kentsel Dönüşüm
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
alo 181