Skip to content

İmar Barışı Hizmetleri

Tektaş İmar Barışı Hizmetleri

Bu hizmetten yararlanmak isteyen hak sahipleri; projesiz, iskansız, kaçak, ruhsatsız, imara aykırı ev, işyeri ve binaları için TEKTAŞ’a başvuruda bulunmaları yeterlidir. Uzmanlarımızın talebinizde bulunduğunuz gayrimenkulünüz için tüm çalışmaları titizlikle yapıp; Dosyanızı hazırlayarak binanız için Yapı Kayıt Belgesi oluşturup ilgili idareye teslimi yapar. TEKTAŞ tarafından hesaplanan Yapı Kayıt Belgesi Bedeli ‘nin ilgili idareye ödenmesi ile Dosyanız onaylanır ve bu hizmetten yararlanmış olursunuz.

İmar Barışı Başvurusu

Belediye ve Hazine Arazileri üzerindeki binaların bu hizmetten yararlanmaları için hak sahiplerinin TEKTAŞ İMAR AFFI’ na başvuruda bulunmaları ile uzman ekibimiz Belediye ve Hazine Arazileri üzerindeki binalarınızda gerekli tüm teknik çalışmaları yaparak; bu hizmetten için Bakanlığa gerekli başvuruda bulunup Binalarınızın hizmet kapsamına girmesini sağlar. 2nci Aşamada Uzmanlarımız bu hizmetten yararlanmış binalarınızın üzerinde bulunduğu Belediye veya Hazineye ait arsaların size satışını sağlar. Hak sahiplerinin talebi ile TEKTAŞ eski depreme dayanıksız binanızı güçlendirmesini yapabileceği gibi eski binanızı kentsel dönüşüm kapsamında mevcut imara uygun, depreme dayanıklı, iskanlı olarak yeni bina inşaatını yapıp hak sahiplerine kat mülkiyet tapularını veriyoruz. Tüm bu süreçte TEKTAŞ SİZİNLE.

TEKTAŞ olarak Uzman Kadromuz ile Kooperatiflerin TÜM İmar, Ruhsat ve Tapu Problemlerini çözüme kavuşturup; kooperatifin iskan tapularını çıkarıp; hak sahiplerinin talebi ile Kooperatifi Fesih ederek Bina Yönetimine geçmelerini sağlıyoruz. Böylece hak sahipleri iskanlı ev ve işyerlerine kavuşup; değerinde ve kredili alım satım imkanına kavuşmuş olurlar.