Tektaş İmar Barışı Hizmetleri ve İmar Barışı Başvurusu

İmar Barışından yararlanmak isteyen hak sahipleri; projesiz, iskansız, kaçak, ruhsatsız, imara aykırı ev, işyeri ve binaları için TEKTAŞ İMAR BARIŞI’na başvuruda bulunmaları yeterlidir. Uzmanlarımızın İmar Barışı talebinde bulunduğunuz gayrimenkulünüz için tüm çalışmaları titizlikle yapıp; İmar Barışı Dosyanızı hazırlayarak binanız için Yapı Kayıt Belgesi oluşturup ilgili idareye teslimi yapar. TEKTAŞ tarafından hesaplanan Yapı Kayıt Belgesi Bedeli ‘nin ilgili idareye ödenmesi ile İmar Barışı Dosyanız onaylanır ve İmar Barışından yararlanmış olursunuz.  

Belediye ve Hazine Arazileri üzerindeki binaların İmar Barışından yararlanmaları için hak sahiplerinin TEKTAŞ İMAR BARIŞI’ na başvuruda bulunmaları ile uzman ekibimiz Belediye ve Hazine Arazileri üzerindeki binalarınızda gerekli tüm teknik çalışmaları yaparak; İmar Barışı için Bakanlığa gerekli başvuruda bulunup Binalarınızın İmar barışı kapsamına girmesini sağlar. 2nci Aşamada Uzmanlarımız İmar Barışından yararlanmış binalarınızın üzerinde bulunduğu Belediye veya Hazineye ait arsaların size satışını sağlar. Hak sahiplerinin talebi ile TEKTAŞ eski depreme dayanıksız binanızı kentsel dönüşüm kapsamında mevcut imara uygun, depreme dayanıklı, iskanlı olarak yeni bina inşaatını yapıp hak sahiplerine iskanlı tapularını veriyoruz. Tüm bu süreçte TEKTAŞ İMAR BARIŞI SİZİNLE.

TEKTAŞ İMAR BARIŞI olarak Uzman Kadromuz ile Kooperatiflerin TÜM İmar, Ruhsat ve Tapu Problemlerini çözüme kavuşturup; kooperatifin iskan tapularını çıkarıp; hak sahiplerinin talebi ile Kooperatifi Fesh ederek Bina Yönetimine geçmelerini sağlıyoruz. Böylece hak sahipleri iskanlı ev ve işyerlerine kavuşup; değerinde ve kredili alım satım imkanına kavuşmuş olurlar.