Skip to content

Boğaziçi İmar Barışı

Boğaziçi İmar ABarışı kapsamı; Anayasa Mahkemesi’nin 24/9/2020 tarih ve E:2019/21, K:2020/51 sayılı kararıyla İPTAL EDİLMİŞTİR. Anayasa Mahkemesi İptal Kararından önce Boğaziçi Ön Görünüm alanında olup Yapı Kayıt Belgesi almış olan hak sahiplerinin nasıl bir yol izleyeceği ile ilgili yetkililerden ve ilgili kurumlardan henüz bir açıklama yapılmamıştır. Bu konuda bir gelişme olduğunda buradan paylaşılacaktır.  

Boğaziçi Öngörünüm Bölgesinde belirlenen alanlardaki binalar; Boğaziçi Kanununda yapılan son değişiklik ile İmar Barışından yararlanabilmektedir. Boğaziçi Öngörünüm İmar Barışı kapsamında Ruhsatsız, Projesine Aykırı, Kaçak, Bina Yıkım Kararı ve/veya Para Cezası bulunan binalarınız için Tektaş İmar Barışına başvuruda bulunmanız ile Uzmanlarımız binanızda gerekli tespitleri yapıp; binanız için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Onaylı Yapı Kayıt Belgenizi çıkarıp; binanızı İmar Barışı kapsamına sokar. İmar barışı İkinci Etabında ise binanızın projeleri tarafımızdan çizilip gerekli harita ölçümleri yapıldıktan sonra binanızın İskan Tapuları çıkarıp size teslim edilir.

Binanızın Boğaziçi Öngörünüm İmar Barışından yararlanıp yararlanmadığı için bizi arayıp Uzmanlarımızdan bilgi alabilir, Boğaziçi Öngörünüm İmar Barışı kapsamından yararlanmak için bize başvuruda bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız her konuda size yardımcı olacaklardır. Boğaziçi İmar Barışı Kapsamına Sarıyer, Üsküdar, Beykoz İlçeleri Boğaziçi Öngörünüm Bölgesinde kanun ile belirlenen alanlar girmektedir. Bilgi ve Detaylar için Bizi Arayınız.

Boğaziçi İmar Barışı Haritası