Skip to content

İstanbul Kentsel Dönüşüm

BAKANLIK YETKİLİ KURULUŞU TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM olarak İSTANBUL’ da KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA uzman kadromuz ile size hizmet veriyoruz. Eski, Depreme Dayanıksız, Ekonomik Ömrünü tamamlamış binanızı Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında yenilemek veya depreme karşı binanızı güçlendirmek istiyorsunuz. Ancak Kentsel dönüşüm hakkında yeterli bilgiye sahip değilsiniz ve nereye başvuracağınızı, sizi nelerin beklediğini, Kentsel Dönüşüm Avantajlarını BİLMİYORSUNUZ.

Tüm süreçte TEKTAŞ İSTANBUL KENTSEL DÖNÜŞÜM olarak sizin yanınızdayız.

Tektaş İstanbul Kentsel Dönüşüm Hizmetleri

 1. Apartman, Site Yönetimi ile Hak Sahiplerine Kentsel Dönüşüm DANIŞMANLIĞININ verilmesi.
 2. Evinizin, İşyerinizin Kentsel Dönüşüm Kapsamına girmesi için Bina Deprem Risk Raporunun (Riskli Yapı Tespit Raporu) hazırlanması ve Resmi Onayının alınması. Binanızın Hemen Kentsel Dönüşüme girmesini istemiyor iseniz binanız için öncelikle Bilgi amaçlı Deprem Testini yapıyor binanız için Deprem Dayanıklılık Raporunu hazırlayıp size teslim ediyor ve sizi bilgilendiriyoruz. SİZ kararınızı verdiğinizde ve istediğiniz zaman Hazırlanmış Deprem Dayanıklılık Raporunu Deprem Risk Raporu formatına çevirip RESMİ Kentsel Dönüşüm sürecine başlıyoruz.
 3. Kentsel Dönüşüm Kapsamında Noter, Belediye Harç Muafiyetleri ile Vergi Avantajlarından yararlanmanızı sağlıyoruz.
 4. Mülk sahipleri ile Kiracılar için EN UYGUN KOŞULLARDA KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ’ ni çıkarıyoruz.
 5. Mülk sahipleri için KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI, Kiracılar için KENTSEL DÖNÜŞÜM TAŞINMA YARDIMI’ nı çıkarıyoruz.
 6. Binanız İçin Kentsel Dönüşüm Bina Ortak Karar Protokolünün hazırlanması; Anlaşmak istemeyen 1/3 azınlık hisselerinin Bakanlıktan satışı (kamulaştırılmasının) yapıyoruz.
 7. Yeni Binanız için Belediye Ruhsat Projelerin hazırlıyor, Belediyeden Yeni Bina için İnşaat Ruhsatını alıyoruz.
 8. Talep etmeniz halinde TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM SİSTEMİ kapsamında Binanızın İnşaatını da yapıyoruz.
 9. Çözüm ortağı Emlakçılarımız ile Yeni Binanız tamamlanan kadar istediğiniz bölgede Kiralık yada Satılık yer bulmanıza yardımcı oluyoruz.
 10. İnşaatını tamamladığımız Depreme Dayanıklı Yeni evinizi, işyerinizi TEKTAŞ GÜVENCESİ İLE SİZE TESLİM EDİYORUZ.
 11. Binanızı Yıkmadan Kentsel Dönüşüm kapsamında Bina Güçlendirme Projesini hazırlatıp, Kentsel Dönüşüm Kredisi çerçevesinde Bina Güçlendirme Kredisini En Uygun Koşullarda Çıkarıp Binanızın Takviyesini de YAPIYORUZ.

TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM SİSTEMİ GÜVENCESİ İLE EVİNİZİ İŞYERİNİZİ YENİLEYİN.