Skip to content

Boğaziçi Öngörünüm İmar Affı

Boğaziçi İmar Affı Hizmetleri

Boğaziçi İmar Affı kapsamı; Anayasa Mahkemesi’nin 24/9/2020 tarih ve E:2019/21, K:2020/51 sayılı kararıyla İPTAL EDİLMİŞTİR. Anayasa Mahkemesi İptal Kararından önce Boğaziçi Ön Görünüm alanında olup Yapı Kayıt Belgesi almış olan hak sahiplerinin nasıl bir yol izleyeceği ile ilgili yetkililerden ve ilgili kurumlardan henüz bir açıklama yapılmamıştır. Bu konuda bir gelişme olduğunda buradan paylaşılacaktır.  

Boğaziçi İmar Affı Kanununda yapılan son değişiklik ile Boğaziçi Öngörünüm Bölgesinde Belirlenen alanlarda bulunan binalar İmar Affından yararlanabilmektedir. İmar Affı kapsamında Kaçak, Ruhsatsız, Projesine Aykırı, Yıkım Kararı ve/veya Para Cezası bulunan binalarınız için Tektaş İmar Affına başvuruda bulunmanız yeterlidir. İmar Affı Uzmanlarımız binanızda gerekli tespitleri yapıp; binanız için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Onaylı Yapı Kayıt Belgenizi çıkarıp; binanızı İmar Affı kapsamından yararlandırır.

Yapı Kayıt Belgesinden sonra binanızın projeleri tarafımızdan çizilip gerekli harita ölçümleri yapıldıktan sonra binanızın İskan Tapuları çıkarıp size teslim edilir. Binanızın İmar Affından yararlanıp yararlanmadığı için bizi arayıp İmar Affı Uzmanlarımızdan bilgi alabilir, Boğaziçi Öngörünüm İmar Affı kapsamından yararlanmak için bize başvuruda bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız her konuda size yardımcı olacaklardır. İmar Affı Kapsamına Üsküdar, Beykoz, Sarıyer İlçeleri Boğaziçi Öngörünümde kanun ile belirlenen alanlar girmektedir. Bilgi için Bizi Arayınız.

Boğaziçi İmar Affı Haritası