Skip to content

İmar Affı Uzmanı TEKTAŞ

İmar Affı Uzmanı İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan ÇATALKAYA

İnş. Yük. Müh. Hakan ÇATALKAYA halen yönetim kurulu başkanı olduğu TEKTAŞ Kentsel Dönüşüm ve İmar Affı Şirketi T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yetkili kuruluşudur. İmar Affı Kanunu (3194 sayılı imar kanun 16. Maddesi) kapsamında tüm Türkiye’ de İmar Affı hizmeti vermektedir. İmar Affı çalışmalarına ek olarak Deprem Testi, Bina Güçlendirme, Kentsel dönüşüm, Müteahhitlik kapsamında da hizmet sunulmaktadır.

Hakan ÇATALKAYA; İmar Affı Kanunu çerçevesinde konuşmacı olarak birçok konferans, seminer, panel, televizyon programlarına katılmış; kooperatiflere, toplu konutlara, sitelere, sanayi sitelerine, büyük ölçekli projelere, yatırım şirketleri ile hak sahiplerine hizmet vermektedir. Projesine ve İmara aykırı, Kaçak, Ruhsatsız, İskansız Yapılar ile Hazine ve Belediye arazilerindeki binaların İmar Affı kapsamından yararlanması, iskanlı tapularının çıkarılması ile binalar için verilmiş Yıkım kararları, İdari para cezaları ve Davaların İptal edilmesi için hizmet vermektedir.

Konut ve Yapı Kooperatiflerinin, Toplu Konutların, Sitelerin, İmar Affı kanunu kapsamında İmar problemlerinin çözülmesi, Kat Mülkiyet tapularının çıkarılması ile Hazine ve Belediye Arazilerindeki binaların İmar Affından yararlanmaları için çalışmalarına devam eden İmar Affı Uzmanı Hakan ÇATALKAYA İMAR AFFI yanı sıra KENTSEL DÖNÜŞÜM, BİNA DEPREM DAYANINLILIK TESPİTLERİ & BİNA GÜÇLENDİRME, PROJELENDİRME hizmetleri de vermektedir.