Skip to content

İzmir Kentsel Dönüşüm

T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YETKİLİ KURULUŞU TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM Uzman Kadromuz ile baştan sona KENTSEL DÖNÜŞÜM HİZMETİ veriyoruz. KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU kapsamında Eski, Ekonomik ömrünü tamamlamış, Deprem Riski taşıyan Binanızı yenilemek istiyorsunuz. Ancak bu konuda kime başvurmanız gerektiğini, resmi prosedürü, kentsel dönüşüm muafiyet, avantaj ve teşviklerini BİLMİYORSANIZ Tüm süreçte TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM olarak sizin yanınızdayız.

İzmir Tektaş Kentsel Dönüşüm Hizmetleri

  1. Kentsel dönüşüm kapsamında Bina, Site Yönetimi ile Maliklere DANIŞMANLIK verilmesi.
  2. Kentsel Dönüşüm avantajlarından yararlanabilmeniz için Bina Deprem Risk Raporunun (Riskli Yapı Tespit Raporu) hazırlanması ve Raporun Bakanlıktan Onayının alınması.
  3. Kentsel Dönüşüm Avantajları, Kredi İmkanları, Kira yardımı, Harç muafiyetlerinden yararlanmanız için gerekli başvuru ve onayların yapılması.
  4. Hak sahipleri ile Kiracılar için EN YGUN KOŞULLARDA KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ’ nin çıkarılması.
  5. Hak sahipleri için 18 ay geri ödemesiz KİRA YARDIMI, Kiracılar için TAŞINMA YARDIMI’ nın çıkarılması.
  6. Binanızın yapımı için Bina Ortak Karar Protokolünün hazırlanması, anlaşmak istemeyen 1/3 azınlık hisselerinin Bakanlıktan satışı veya kamulaştırılması.
  7. Yeni Binanızın Belediye Ruhsat Projelerinin hazırlanması ve ilgili belediyeden Yeni Binanız için İnşaat Ruhsatının çıkarılması.
  8. Yeni binanızın inşaatı sırasında gerekli teknik kontrollerinin uzmanlarımızca yapılması ve size düzenli olarak Rapor sunulması.

İZMİR KENTSEL DÖNÜŞÜMDE LİDER TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE BİNALARINIZI YENİLEYİN.