Skip to content

İmar Affı Hizmetleri

İmar Affı Hizmetleri ve 2023 İmar Affı Başvurusu

İmar Affı Kanunu kapsamında ruhsatsız, projesine ve imara uygun olmayan, iskanlı & iskansız, ev, işyerleriniz, kooperatifinizin İmar Affından yararlanması için TEKTAŞ İMAR BARIŞI’ na başvuruda bulunmanız yeterlidir. Uzmanlarımız ev, işyeriniz ve binanız için gerekli çalışmaları yapıp; gerekli başvuruları sizin adınıza yürütüp Af sürecinizi en doğru, en hızlı şekilde sonuçlandıracaktır. 1. aşamada binanız veya gayrimenkulünüz için Yapı Kayıt Belgesi çıkarıp 2. aşamada Kat Mülkiyet tapunuz çıkarılarak hak sahiplerine teslim ediyoruz. İmar Affı başvurusu, Yapı Kayıt Belgesinin alınması ve Kat Mülkiyet tapularınızın çıkarılması için hemen bizi arayın.

Belediye ve Hazine Arazileri üzerindeki binaların hak sahipleri TEKTAŞ İMAR AFFI’ na başvuruda bulunmaları ile uzmanlarımız Hazine ve Belediye Arazileri üzerindeki binalarınızda İmar Barışı Hizmetleri için tüm incelemeleri ve teknik çalışmaları yapıp sizin adınıza Bakanlığa gerekli başvuruda bulunarak Binalarınızın Af kapsamına girmesini sağlar sonrasında İmar Barışına giren binalarınızın üzerinde bulunduğu Hazine veya Belediye’ ye ait arsaların size satışını sağlar. Bu aşamadan sonra hak sahiplerinin talebi ile TEKTAŞ bu binaları İmar Barışından yararlandırıp; sonrasında eğer binaları eski depreme dayanıksız ise binalarını Deprem Karşı Güçlendirir veya talep etmeniz halinde binanızı Kentsel Dönüşüm kapsamında mevcut imara uygun, depreme dayanıklı, iskanlı olarak yeniden inşaatını yapıp hak sahiplerine kat mülkiyet tapularını veriyoruz. Tüm bu süreçte TEKTAŞ BARIŞI HİZMETLERİ SİZİNLE.

Kooperatiflerin en önemli problemi imara, yönetmeliğe, projesine aykırılıkları nedeni ile iskanlarının olmaması ve hak sahiplerinin evlerini, işyerlerini Kredili Alım Satım yapamamakta ve/veya gayrimenkullerini değerinin altında satmaktadırlar. TEKTAŞ olarak Uzman Kadromuz ile Kooperatiflerin TÜM İmar, Ruhsat ve Tapu Problemlerini çözüme kavuşturup; kooperatifin kat mülkiyet tapularını çıkarıyoruz. Böylece hak sahipleri kat mülkiyetli, imar ve ruhsat problemi olmayan  gayrimenkullerine kavuşmuş olurlar.

Tektaş İmar Affı Hizmetlerimiz

TEKTAŞ İmar Barışı olarak Uzman ve Deneyimli kadromuz ile aşağıdaki tüm hizmetleri size vermekteyiz.

.İSTANBUL Merkez olmak üzere Tüm Marmara Bölgesinde; Uzman Ekibimiz ile Eviniz, İşyeriniz, Binalarınız için İMAR BARIŞI Hizmeti veriyoruz.

.Bizi Arayın Uzman Ekibimizi hemen size gönderelim. Eviniz, işyeriniz, binanız için başvurunuzu alalım; binanızda gerekli tüm ölçümleri

yapıp; Sizi En Kısa Zamanda İmar Barışından yararlandıralım. 444 9 835 / 0530 115 39 80

 • Arsa Tapulu, Kat İrtifaklı, İskansız; Evinizin, İşyerinizin, Binanızın KAT MÜLKİYET TAPULARINI çıkarıyoruz.
 • Eviniz, İşyeriniz, Binanız için T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Onaylı Yapı Kayıt Belgesini Çıkarıp Sizi İmar Barışından Yararlandırıyoruz.
 • Eviniz, İşyeriniz, Binanızda; Projesine, İmarına Aykırı Durumları İmar Affı  Hizmetleri ile RESMİLEŞTİRİYORUZ.
 • TÜM İMAR BARIŞI Hizmetleri için Tek Adresiniz TEKTAŞ.
 • Aftan Yararlanacak Binanız İçin Deprem Dayanıklılık Raporu hazırlıyoruz. Binanız Depreme Dayanıklı Değil ise Devlet Teşvikli Güçlendirme Kredisi ile Binanızın Depreme Karşı Güçlendirmesini Yapıyoruz. İmar Affı ile Binanızın Kat Mülkiyetini çıkarıp gerekli ise Depreme Karşı da Güvenli hale getiriyoruz.
 • Söz konusu Af Hakkında En Çok Merak Ettiğiniz Soruların Cevaplarını Sizin için hazırladığımız İmar Affı bilgi videolarında bulacaksınız. İmar Affı Bilgi Videolarını Ücretsiz olarak web sayfamız izleyebilirsiniz.
 • KOOPERATİF’ inizin İmar ve Ruhsat Problemlerini Çözüyor, Kat Mülkiyet Tapularını Çıkarıyoruz.
 • HAZİNE veya BELEDİYE Arazileri üzerindeki Binalarınızı İmar Barışından yararlandırıp; Tektaş İmar Affı Uzmanlığı ile bu Arsaların Size Satışını Sağlıyoruz.
 • YIKIM KARARI Çıkmış, Resmi Tutanak Hazırlanmış Eviniz, İşyeriniz, Binanızın YIKIM KARARINI İptal Ediyoruz.
 • Eviniz, İşyeriniz, Binanız için açılmış DAVALARIN İptalini Sağlıyoruz.
 • Eviniz, İşyeriniz, Binanız için Belediye ve Devlet tarafından verilmiş İdari PARA CEZALARI’ nın İptalini Sağlıyoruz.
 • Yurtdışındaki Hak Sahiplerinin; Türkiye’ ye Gelmesine Gerek Kalmadan Ev, İşyeri, Binalarını İmar Barışından Yararlandırıyoruz.
 • TEKTAŞ Uzmanlığı ile Eviniz, İşyeriniz, Binanızı İmar Barışından Yararlanıp; Çocuklarınıza Tüm Ruhsat, İmar ve Hukuksal Problemleri Çözülmüş Daha Değerli Mülkler Bırakın.

İmar Affı Başvurusu

İmar barışı hizmetlerinden yararlanmak için  hizmet talep formunu doldurmanız yeterlidir. Uzmanlarımız her konuda size yardımcı olacaktır.

İmar Affından tüm kaçak, ruhsatsız, imara ve projesine aykırı, projesiz yapılmış ev, işyeri niteliğindeki tüm binalar girmektedir. Eviniz, işyeriniz, binanızın iskanı (kat mülkiyeti tapusu) olup sonradan ilaveler yapılmış ise bu kısımlar için de İmar Barışından başvurusunda bulunarak Af Kanunu kapsamından yararlanabilirsiniz.

İmar Barışı Yasasının amacı kaçak, projesiz, ruhsatsız, iskansız; ev, işyeri, bina sahipleri ile devlet arasındaki hukuki problemleri, mülkiyet sorunlarını ortadan kaldırmaktır. Türkiye’ de 25 milyon bağımsız bölümün 15 milyon bağımsız bölümünün iskansız, imara aykırı, ruhsat açısından problemli olduğunu düşündüğümüzde Devlet ile Vatandaş arasında yıllardır süren sorunların İmar Barışı Kanunu ile kalıcı çözüme kavuşmaktadır. İmar Affı hizmetlerinden yararlanarak kaçak, iskansız, projesine uygun olmayan ev, işyeriniz için hakkınızda açılmış Tüm Kamu Davaları düşecek, idari para cezaları iptal edilecektir. Buna ek olarak imar barışı sonrası gerekli koşulları sağladığınız takdirde kat mülkiyet tapularınızı da alabileeksiniz. İmar Barışından yararlanan tüm ev, işyeri, binalar Belediye ve Kurumlardan Elektrik, Su, Doğalgaz gibi hizmetlerden resmi olarak yararlanma hakkına sahiptir.

Belediye ve Hazine arazileri üzerindeki ev, işyeri, bina, gecekondu sahipleri TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM ile anlaşma sağlayıp TEKTAŞ’ a resmi başvuru yapmaları halinde İmar Barışı hizmetlerinden yararlandırarak; ev, işyeri, binalarının bulunduğu Belediye ve Hazineye ait arsalarının kendilerine satışını sağlıyoruz. Ayrıca hak sahiplerinin talebi ile eski depreme dayanıksız binalarını depreme Karşı güçlendirip yine talep etmeleri halinde eski binalarının yerine Kentsel Dönüşüm kapsamında yerine imara uygun, depreme dayanıklı, iskanlı, yeni bina inşaatlarını yapıp; hak sahiplerine yeni ev ve işyerlerini teslim ediyoruz.

TEKTAŞ İMAR AFFI olarak tüm süreçte Teknik Personelimiz ile Sizin Yanınızdayız.